5 důvodů proč s bezpečnostními dveřmi pořídit i novou zárubeň

Chcete své staré vstupní dveře vyměnit za nové bezpečnostní, ale nejste si jistí, jestli budou pasovat do vašich stávajících zárubní? V případě kovových futer by to neměl být problém. Drtivá většina odborníků přesto doporučuje spolu s dveřmi vyměnit také zárubeň a někteří z nich vám dokonce ve vašem vlastním zájmu odmítnou nové dveře do té původní nainstalovat. Proč byste měli do výměny zárubně investovat, když to na první pohled vypadá, že jsou s ní spojeny pouze starosti, rámus, nepořádek a vyšší náklady? Dle odborníků je důvodů hned pět.

 

Důvod číslo 1: Původní zárubně nejsou přizpůsobené novým dveřím

Kvalitní bezpečnostní dveře jsou kvůli své konstrukci velmi těžké a zatěžují panty staré zárubně, která není takovéto váze přizpůsobena. Postupně tak dochází k jejich opotřebení, které vede k tomu, že budete futra stejně muset vyměnit. Nové bezpečnostní zárubně jsou vyrobeny ze silného plechu, jenž je hmotnosti bezpečnostních dveří přizpůsoben.

Důvod číslo 2: 100% bezpečnost pouze s novými zárubněmi

Samozřejmě, i zavěšením nových bezpečnostních dveří do původní zárubně zvýšíte ochranu své domácnosti, nikdy ale ne tak dokonale jako se zárubní novou. Pouze ta umožní dokonalé přilnutí dveří a tedy i 100% těsnění a bezpečnost. Zárubeň se po celém svém obvodu navíc vylívá betonem, což zlodějům ještě více komplikuje vniknutí do vašeho obydlí.

Důvod číslo 3: Protihlukové a tepelně-izolační vlastnosti

S novou zárubní a dokonalým těsněním není spojena jen vyšší bezpečnost, ale také další vlastnosti – především protihlukové a tepelně-izolační. Díky kombinaci nových dveří a futer dosáhnete toho, že od vás nebude dveřmi utíkat teplo a naopak k vám nedolehnou debaty sousedů na chodbě.

Důvod číslo 4: Snadná a rychlá výměna

Ačkoli má mnoho lidí výměnu zárubní spojenou s nadměrným rámusem a nepořádkem, pravda je to jen částečná. Díky tomu, že se do zárubní lije rychletvrdnoucí beton, trvá výměna jen několik hodin. Velký hluk navíc vzniká pouze při odstraňování původních zárubní a při případné úpravě dveřního prostoru, což zkušeným montérům nezabere příliš času. U profesionálních firem se nemusíte bát ani nepořádku, montážníci před instalací zabezpečí váš majetek proti poškození a na závěr po sobě vše uklidí.

Důvod číslo 5: Stylové řešení

Nové zárubně vám zaručí to, že bude vstup do vaší domácnosti nejen odolný vůči zlodějům, ale v kombinaci s novými dveřmi bude také prostě dobře vypadat. Ačkoli jsou bezpečnostní zárubně vyrobené z kovu, není problém je obložit stejným dekorem dřeva, jaký je na dveřích samotných.